Charakterystyka organizowanych kursów na wózki widłowe (jezdniowe)
Zgodnie z indywidualnymi potrzebami kursantów dostosowujemy terminy i godziny zajęć, również w formie online. Kurs na wózki widłowe obejmuje wykłady prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy zajęć w części teoretycznej otrzymują materiały dydaktyczne w formie drukowanej lub elektronicznej, dostęp do testów również przez internet oraz filmik instruktażowy. Na zajęciach praktycznych uczymy bezpiecznej obsługi tych pojazdów, przeprowadzamy szkolenie przygotowujące do egzaminu UDT oraz przekazujemy skrypt pytań otwartych- zadawanych przez egzaminatorów. Kurs na wózki kończy się egzaminem, a w przypadku jego zaliczenia dochodzi do wręczenia stosownych uprawnień wydawanych przez UDT- plakietka.
Program kursu na wózki widłowe
Uczestnicy szkolenia powinni wiedzieć, że kurs na wózki widłowe składa się z kilku bloków tematycznych (teoretycznych oraz praktycznych).
Są to kolejno:
- Wiadomości ogólne, rodzaje urządzeń podlegających dozorowi technicznemu.
- Budowa wózków, stateczność, zespoły mechaniczne, zespoły napędowe wózków widłowych.
- Urządzenia zabezpieczające stosowane w wózkach (jezdniowych).
- Czynności przed rozpoczęciem pracy, w trakcie i po jej zakończeniu.
- Przepisy BHP przy obsłudze, testy egzaminacyjne.
- Zajęcia praktyczne.
Po pomyślnie zakończonym kursie wózków widłowych uczestnicy szkolenia w Bydgoskim Ośrodku ODEKA zyskują uprawnienia dotyczące wszystkich rodzajów i typów wózków widłowych funkcjonujących w całej Unii Europejskiej- możliwość uzyskania Certyfikatów ukończenia kursu – w różnych językach (angielski, niemiecki). Wystawiane przez nas zaświadczenia sygnowane są przez Ministerstwo Gospodarki oraz UDT-CERT i ISO 9001:2001, są również wydawane w języku polskim, angielskim, niemieckim. Ukończony kurs na wózki widłowe i pomyślnie zdany przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego egzamin zwiększają prawdopodobieństwo uzyskania dobrze płatnego zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Cena szkolenia – ile kosztuje kurs i co obejmuje kurs na wózki widłowe?
- zajęcia teoretyczne i praktyczne
- materiały szkoleniowe, pytania na egzamin UDT – analiza odpowiedzi
- dostęp do filmu oraz testów w Internecie
- egzamin UDT
Aktualna cena za kurs na wózki widłowe to:
600zł wózek zwykły (czołowy IIWJO),
800zł wózek specjalizowany (z wysięgnikiem, IWJO- wszystkie) bez ukrytych opłat.
Cena egzaminu UDT 268,33 zł – opłata urzędowa.
Grupa ODEKA SIMP z Bydgoszczy jest w pełni profesjonalnym organizatorem różnorodnych kursów, w tym na wózki widłowe wszelkiego rodzaju. Doskonale przygotowana baza szkoleniowa w zakresie zajęć teoretycznych i praktycznych, a także znakomicie przygotowani do realizacji określonych zadań szkoleniowych instruktorzy, trenerzy, wykładowcy i specjaliści spełniają wszelkie potrzeby i oczekiwania uczestników, oferując im kurs, w ramach którego uczą się, jak obsługiwać wózki widłowe. Posiadane uprawnienia całkowicie pozwalają na realizację zamierzeń, włącznie z organizacją egzaminów i wystawianiem odpowiednich zaświadczeń kwalifikacyjnych, co czyni z ODEKA godnego zaufania podmiotu szkoleniowego.
Kurs na wózki widłowe – korzyści
Nasza firma organizuje kurs, w którego trakcie uczestnicy dowiadują się, jak prawidłowo obsługiwać wózki widłowe. Udział w takim szkoleniu pozwala na nabycie oraz doskonalenie umiejętności w tej dziedzinie oraz uzyskanie certyfikatu/zaświadczenia ukończenia kursu w różnych językach, honorowanych za granicą. Kursant może przystąpić do egzaminu zawodowego, którego zaliczenie gwarantuje mu uzyskanie stosownych kwalifikacji, poświadczonych odpowiednim certyfikatem (uprawnienia UDT) – wymaganych w Polce Dysponowanie takim dokumentem umożliwia danej osobie znalezienie pracy w zawodzie operatora wózka widłowego w różnych miejscach, państwach oraz firmach.
Kurs na wózki widłowe – uprawnienia
Zgodnie z zaleceniami Urzędu Dozoru Technicznego wyodrębnia się dwa podstawowe kategorie uprawnień, które zdobywają uczestnicy kursów na operatora wózka widłowego. Są to kolejno:
- Wózek specjalizowany – z wysięgnikiem (potocznie) I WJO (nadrzędna) – upoważnia posiadaczy do obsługiwania różnego rodzaju pojazdów przeznaczonych do przewożenia towarów na niewielkie odległości; mogą mieć one rozmaitą wysokość podnoszenia oraz dowolny udźwig, dotyczy to również modeli ze zmiennym wysięgnikiem oraz unoszących operatorów
Przed zmianą Rozporządzenia oddzielny podział na kl II i III – aktualnie złączone w jedną grupę:
- Wózek zwykły, czołowy ( potocznie III WJO i IIWJO) (najbardziej ograniczona) – III WJO operatorzy, którzy ukończyli ten kurs na wózki, mają możliwość kierowania tylko pojazdami widłowymi jezdniowymi, nie dotyczy to modeli wyposażonych w kabiny lub podesty do stania oraz II WJO – osoby dysponujące tą kategorią uprawnień mogą posługiwać się tylko wózkami jezdniowymi o różnym typie napędu oraz wysokości unoszenia
Przy staraniu się o uzyskanie kwalifikacji do posługiwania się tego typu sprzętem, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia, którym pracownik ma zamiar operować w przyszłości.
Kurs wózki widłowe, wózki jezdniowe – egzamin
Egzamin UDT, podobnie jak kurs na operatora wózka widłowego, składa się z części teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej części egzaminu zdający pisze test składający się z wylosowanych 15 pytań (pula pytań około 270)- aby zdać poprawnie trzeba odpowiedzieć na 11 pytań dopiero wówczas można przystąpić do egzaminu z części praktycznej. Na tym etapie kursant musi wykazać się umiejętnością kierowania wózkiem widłowym, w tym zdolnością do podnoszenia, opuszczenia oraz przewożenia towarów, jak również manewrowania pomiędzy ustawionymi przeszkodami oraz odpowiedzeniu na pytania dotyczących wózka widłowego z części budowy, hydrauliki oraz bezpieczeństwa oraz znać aktualne przeglądy i księgę rewizyjną sprzętu. Czas trwania obu części egzaminu nie powinien przekraczać dwóch godzin.
Zapraszamy na jazdę wózkiem bocznym oraz czołowym w ODEKA ul. Toruńska 286, 85-880 Bydgoszcz
Zapisy na kurs wózków widłowych za pośrednictwem poniższego formularza lub poprzez kontakt telefoniczny 602 222 529